EWG NEDİR?
10.11.2020
EWG NEDİR? EWG SERTİFİKALI ÜRÜN NE İFADE EDER?

Kullandığınız kozmetik ürünleri ne kadar güvenli?
Bugün piyasadaki çoğu ürün, onlarca yıl önce piyasaya sürülen kimyasallardan üretilmektedir. O zamandan beri, bilim adamları bu kimyasalların çoğunun kanser, astım, alerji sorunları ile ilgili olduğunu keşfettiler. Bu kimyasallardan bazıları her gün kullandığımız ürünlerde ; şampuanımız, sabunumuz,kremimizde bulunmaktadır.

EWG ( Environmental Working Group /Çevresel Çalışma Grubu), 1993'ten beri kimyasal güvenliği takip eden bağımsız bir sivil toplum kuruluşu ve “güvenli kozmetik” denince akla ilk gelenlerden.
EWG, ürün formüllerinde yer alan içerikleri insan sağlığına göre denetleyip değerlendiriyor ve bilinçli tüketimi teşvik ediyor
Cilt için en güvenli içeriklerle ve metotlarla üretilen ürünleri EWG Verfied™️ sertifikasıyla ödüllendiriyor.
EWG Verfied™️ sertifikasının yanında ayrıca ürün içeriklerinin güvenirliğini puanladıkları Skin Deep adlı bir değerlendirme sistemleri mevcut.

İçeriklerle ilgili veriler araştırma enstitülerinden toplanıyor. Daha sonra, her bir bileşenin güvenlik seviyesi, 1'den 10'a kadar derecelendiriliyor. Son olarak, bu derecelendirilme tüketiciye objektif bilgi vermek amacıyla yayınlanıyor.
Skin Deep derecelendirilmesine göre 1-2 puan aralığındaki içerikler güvenli, 3-6 arasındaki içerikler orta derecede riskli ve 7-10 arasındaki içerikler ise yüksek riskli olarak sınıflandırılıyor.
EWG derecelendirmelerine göre 1-2 puan aralığında bulunan yani "yeşil puan" alan ürünler, ekstra bir tekikten sonra EWG Verfied sertifikası ile "güvenli ürün " olarak onaylanmış oluyor.
Yani bir ürünün üzerinde ' EWG Verfied ' logosu varsa o ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.