güneş kremi
10.05.2020

gunes-kremi.jpg (58 KB)

Yaz ve kış kesintisiz  güneş kremi kullanmak gerçekten  gerekir mi? Cevabımız   ' kesinlikle evet' .. Çünkü güneş kremi cildinizi sadece UVB ışınlarının neden olduğu  güneş yanığı ve lekelenmelerden korumaz. Aynı zamanda UVA ışınlarının neden olduğu cilt kanseri, kırışıklık ve yaşlanmaya karşı da korunmanıza yardımcı olur.Yaz kış güneş ışınlarına maruz kaldığımız düşünülünce dört mevsim güneş kremi mutlaka kullanılmalıdır 

Peki güneş kremi seçerken nelere dikkat etmeliyiz. Öncelikle seçeceğiniz ürünün SPF yani "Güneş Koruma Faktörü" oranının cildinizin ihtiyacını karşıladığından emin olun. Mesela SPF30 özellikli bir güneş kremi; güneşe maruz kaldıktan 10 dk sonra yanmaya başladığınızı varsayarsak, cildinizin 300dk  güneşten korunmasını sağlar.SPF50 ile de 500dk cildinizin yanmasına engel olmuş olursunuz.Böylece UVB ışınlarından %98  oranına kadar korunmuş olursunuz. UVA ışınlarını engellemek için ise PA+ sınıflandırmasına dikkat etmek gerekir. PA+++ en yüksek koruma anlamına gelir.Bu yüzden alacağınız ürünün hem UVB hem UVA ışınlarına karşı  koruma sağladığından emin olun.  Eger gün boyu güneşe maruz kalıyorsanız en yüksek koruma sizin için en iyisi olacaktır.

Ancak bir güneş kreminin en iyi koruma süresinin 2 saat olduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden sık sık yenileyerek gün içerisindeki korunmayı en yüksek dereceye çıkarmak mümkündür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.